30 Temmuz 2013 Salı
0 yorum

Android Uygulama Nasıl Yüklenir?APK Uzantılı dosyalar android cihazınıza oyun veya uygulama yüklemenizi sağlayan kurulum dosyalarıdır.

Bu uzantıya sahip dosyaları yükleyebilmeniz için;


 1. Öncelikle telefonunuzun ayarlarına girip güvenlik ayarları menüsü altından bilinmeyen kaynakları aktif etmelisiniz. 
 2. Daha sonra yapılacak işlem yüklemek istediğiniz oyun veya uygulamaya ait .apk dosyasına ulaşmak. 
 3. Bunun için telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan http://androbux.blogspot.com/ adresine girmeniz ve indirmek istediğiniz uygulama veya oyuna ait konunun en altında yer alan "indir" yazan yere tıklamanız yeterli. 
 4. Eğer bu işlemi bilgisayarınızdan yaptıysanız indirmiş olduğunuz .apk uzantılı dosyayı telefonunuza kopyalamanız da gerekmekte. Bunun için telefonunuzu USB kablosu (veya wifi bağlantısı kullanan bir uygulama da kullanabilirsiniz) aracılığıyla bilgisayarınıza bağlamanız ve .apk dosyasını kopyalayarak telefonunuzun hafızasına yapıştırmanız gerekli.
 5.  Daha sonra yapılacak işlem telefonunuzda bulunan dosya yöneticisini açmak ve bu araç yardımıyla yüklemek istediğiniz oyuna/uygulamaya ait .apk dosyasına tıklamak. 
 6. Kurulum otomatik olarak gerçekleşecektir. 
 7. Kurulumun tamamlanmasını bekleyin ve onay mesajı geldiğinde dosya yöneticisinden çıkın. 
 8. Oyununuzun/Uygulamanızın telefonunuzun menüsüne eklenmiş olduğunu göreceksiniz.

Apk Dosyaları Neden Zip Olarak İniyor. Çözümü Nedir?

Apk dosyalarını telefondan indirdiğinizde bazen dosya uzantısının .apk yerine .zip olarak değişmiş olduğunu görebilirsiniz. Panik yapmanıza gerek yok, bu sık karşılaşılan bir hata. Dosya yöneticisindeyken uzantısı değişmiş olan dosyanın ismine basılı tutun ve açılan menüden yeniden adlandır seçeneğini seçin. Yazılı olan bölümün en sonuna gelin ve .zip yazılı olan yeri silip bunun yerine .apk yazın ve kayıt edin. Dosyaya yeniden tıkladığınızda yüklemeniz gerçekleşecektir.

SD ve Data Dosyası Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yüklenir?

Apk yüklemelerinde karşılaşabileceğiniz bir diğer sorun ise SD Dosyaları...

Büyük boyuta sahip bazı oyunlarda, oyunu çalıştırmanız için sadece .apk dosyasının kurulması yeterli olmayabiliyor. Ek olarak telefonunuzla internete bağlanıp SD Dosyaları adını verdiğimiz dosyaları yüklemeniz gerekli. Eğer sınırsız bir internetiniz var ise tavsiyemiz bu dosyaları telefonunuz ile indirmeniz yönünde. Ancak internet bağlantınız yoksa veya kırılmış olan oyun dosyaları indirmenize izin vermiyor ise bu durumda SD Dosyalarını el ile yüklemeniz gerekebilir. Bu durumda oyun paylaşımının yapıldığı konu içerisinde ek bilgi verilecektir. 

Örneğin;

Brothers In Arms® oyununu yüklemek istiyorsunuz.

 1. Öncelikle konu içerisinde en altta yer alan apk dosyasını indiriyoruz, ve biraz önce anlatıldığı şekilde telefonumuza yüklüyoruz. 
 2. Daha sonra SD Dosyalarının yüklenmesi lazım. 
 3. Bu oyunda data dosyaları internet üzerinden alınabiliyor. Sizlerin de görebileceği gibi oyun açıklamasında bu durum belirtilmiş. Eğer internet bağlantınız yoksa  Data Dosyası için Tıklayın yazan yere tıklıyor ve 233 mb boyutundaki dosyayı bilgisayarımıza indiriyoruz. 
 4. Dosyalar indikten sonra telefonumuzu USB kablosu vasıtasıyla bilgisayarımıza bağlıyor ve telefonumuz hafızasındaki android klasörü içerisindeki data klasörüne indirmiş olduğumuz dosyaları kopyalıyoruz. (Eğer oyun açıklamasında başka bir dizin belirtilmiş ise o kopyalama işlemini o dizine yapmamız gerekli) 
 5. Kopyalama işlemini tamamladıktan sonra, telefonumuzun bilgisayar ile olan bağlantısını kesiyor ve menüsüne giriyoruz. 
 6. Brothers In Arms'a tıklıyor ve oyunumuzu oynamaya başlıyoruz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum Kuralları
*Lütfen yanlızca yazı ile ilgili yorumlar yazın.
*Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın.

 
Yukarı